Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брестовац: Очекувам многу подобро издание против Египет

Македонската одбојкарска репрезентација стартуваше со висок пораз од Шведска вчера на СП во Египет. Селекторот Данило Брестовац по мечот истакна дека Швеѓаните беа подобри во текот на целиот меч, но Македонија многу подобра партија ќе даде на средбата со Египет.

„Честитки за шведската репрезентација. Беа подобри во текот на целиот натпревар. За нас можам да кажам дека очекувам многу подобро издание против Египет“, вели Брестовац.

Тој дополни дека засега немаат никакви проблеми од организациски карактер и очекува едно успешно првенство.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Балкан

Тито значајно ја одбележа епохата во која живеел, но не може да се вклопи во никакви калапи, вели германскиот историчар Мари-Шанин Чалиќ, кој ја...