Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: Воз прегази малолетничка додека правела селфи на шините

Една малолетничка починала откако ја прегазил воз во Марибор додека се фотографирала со нејзина другарка на пругата.

Несреќата се случила во вторникот во 15 часот и 10 минути на станицата Тезно, а пред да се случи несреќата, кондуктерот сигнализирал, бидејќи не можел брзо да закочи, но било предоцна, пренесува порталот 24УР.

Едната девојка починала на самото место, а другата е пренесена во болница во сериозна психичка состојба.

Истрагата покажала дека девојчињата се фотографирале на шините, како и дека патничкиот воз што сообраќал на линијата Љубjана – Марибор започнал да им сигнализира бидејќи не можел да запре веднаш поради брзината. Тие скокнале од шините во последен момент, но за жал за едната било предоцна.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...