Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Се огласи Филипче и соопшти добри вести за угостителите – ЕВЕ ДО КОГА ЌЕ РАБОТАТ ЛОКАЛИТЕ

  • Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го разгледаме и барањето на угостителите за работа до 23:00 часот. Работното време до 18:00 часот го ограничивме поради спречување на натамошното ширење на КОВИД-19 вирусот во текот на празниците. Апелирам до сите мерките да се почитуваат. -пишува Филипче на Фејсбук.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...