10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СЕМЕЈСТВО СО 16 ДЕЦА: Неделно трошат 36 литри млеко – Еве како изгледа кога ручаат заедно!

Џени и Реј Бонел се една од најбројните фамилии во Австралија – имаат 16 деца! Децата имаат од 5 до 30 години, а нивната мајка на инстаграм-профилот „Семејството Бонел“ покажала како изгледа нивниот ручек.

На фотографијата се гледа како децата седат на под и уживаат во послужениот помфрит и сос

Мама Џени се труди на децата да им приготвува поздрава храна и секогаш во огромни количества.

Инаку, кога станува збор за исхраната на ова големо семејство, тие на неделно ниво купуваат 36 литри млеко, јадат по 72 јајца, 30 пилешки батаци, десетина погачи и 24 кифли. Во просек на неделно ниво трошат по повеќе од 250 евра за купување храна.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести