Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ: Со евтин популизам, лицемерното ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните, затоа уште долго ќе губат на изборни соочувања

Соопштение од СДСМ

Со евтин популизам, со искривени факти и манипулации, лицемерното ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните.

Факт е дека секоја автопатска делница во државата има патарина, чиј износ се утврдува по точно утврдена формула, факт е дека средствата од патарините се користат за одржување на автопатите, но факт е и дека за секој автопат постојат алтернативни рути кои граѓаните ги користат секојдневно.

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски не може да понуди ништо друго освен лицемерие, гол популизам кои немаат врска со реалноста и не се во интерес на граѓаните. Затоа губат шест пати на избори и затоа уште долго ќе губат на сите изборни соочувања.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...