Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ким Кардашијан го игнорира разводот и ПРОВОЦИРА СО РАЗГОЛЕНИ СЛИКИ (фото)

Иако деновиве нејзиниот развод е главна тема на медиумите, Ким Кардашијан се обидува да го игнорира.

Наместо болниот процес на поделба на имотот и борбата околу старателството што ја чека наскоро, ријалити ѕвездата и сопственик на неколку модни и козметички компании се концентрираа на работата. Таа сподели нова сочна фотографија во долна облека на Инстаграм, и има добра причина за тоа.

Познатата ријалити sвезда која се прослави во шоуто „Во тек со Кардашијанс“ денес води неколку успешни компании, а една од нив е и брендот Скимс, кој Ким Кардашијан го основаше во 2019 година. Како дел од брендот, Ким лансираше долна облека, еластични боди и меки пижами и бањарки, а најнов производ се хулахопките.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...