Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДРАМА: Љубовницата му побегнала по една недела

Mornings with my real love are special for me

Колку и да мислиме дека сме интелигентни, понекогаш едноставно не гледаме решение за нашиот проблем. И во такви ситуации, потребен ни е совет.

И, понекогаш е полесно да се свртиме кон странец.

Овој човек се реши совет да побара на интернет на страница за љубовни проблеми.

„Имав неверојатна врска што траеше една недела. Имавме секс секој ден. Беше интензивно и неверојатно, но морав да верувам во својот инстинкт и да одбијам секс без заштита“, напиша тој.

Тој исто така рече дека таа исчезнала од неговиот живот по само една недела.

Во пресрет на нивното запознавање, таа раскинала со своето момче и започнала врска со него. Таа секогаш инсистирала на секс без заштита, на што тој се согласил на почетокот.

Нивната врска изгледала како идилична, сè додека таа не му испратила порака во која го известила дека повеќе не сака да го гледа и да си заминува.

Тој по неколку месеци дознал дека таа, всушност, му се вратила на нејзиното поранешно момче и дека родила дете за кое тврди дека е негово.

Сепак, тој се прашува дали тој навистина го искористила за да забремени, па може да се врати кај поранешното момче, а сега бара совет.

Советот е дека големи се шансите да имала план.

„Се чини дека оваа девојка имала план кога инсистирала на секс без заштита. Иако вашите сомнежи се точни, може да има и други објаснувања. Можеби кога раскинале, таа веќе знаела дека е бремена. Ако ова е вистина, немало потреба да се користи заштита. Вие сте биле заедно само една недела, па затоа ќе биде тешко да се утврди кој е таткото. Единствениот начин е да се направи ДНК-тест. Во тој случај, вие не би имале никакви права над детето, но ќе имате обврска да го издржувате финансиски“

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...