Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДОСЕТЛИВ ЈАПОНЕЦ СЕ ИЗНАЈМУВА СЕБЕСИ – Еве што нуди!

Еден човек од Јапонија нашол најчуден начин досега за тоа како да заработува, нудејќи се себеси за изнајмување.

Шоји Моримото (37) од Токио, бара 10.000 јени или околу 80 евра и покривање на трошоците за пат и храна за да придружува секој што има потреба.

Сепак, тој не прави ништо друго освен што јаде, да пие и одговара на кратки прашања.

Со овој потег, Јапонецот го привлече вниманието на многу следбеници на социјалните мрежи, како и на многу клиенти.

Моримото за прв пат ги понуди неговите услуги во 2018 година.

Се нудам за изнајмување како личност која не направи ништо. Дали ви е тешко да влезете сами во продавница? Дали ви треба играч во вашиот тим? Дали ви треба некој да  ве дружи? Не права сè, само лесни работи, напиша тој на Твитер.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...