Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДАРКО ЛАЗИЌ ПРИЗНА ДЕКА ДОЛЖИ ПРЕКУ 500 000 ЕВРА И НОСИ ЛАЖЕН РОЛЕКС (фото)

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра.

„Уште не сум ги вратил долговите, тие пораснаа. Беа милион, а сега се милион ипол. Но добро, штом почнам да работам, ќе почнам да ги враќам. Важно е дека главата ми е на рамена“, кажа Лазиќ.

Меѓутоа, тој често се фали со скапи работи и луксуз. Фолкерот во моментов ужива на Копаоник со неговата вереничка Марина и нивниот син Алексеј.

Тој е познат на своите фанови со тоа што носи скапи брендови, а овој пат се појави со светски бренд кој чини 465 евра, но не е познато дали станува збор за оригинални чизми.

Лазиќ често потенцира и во прв план ги става скапите брендови, а неговиот часовник чини 30.000 евра, доколку е вистински затоа што пред неколкку дена се појави слика која ги споредува оригиналот и неговиот часовник.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...