Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

101 сакциониран возач во Драчево, 14 за возење без возачка дозвола

На 17.12.2020 во 23.56 часот на ул. „Есперанто“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Ш.Л.(18) од Скопје кој бил затекнат на лице место при вршење кривично дело „разбојништво“ над Ф.А.(33) од Скопје. Тој бил приведен и задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...