Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СТРАШНО: Романтичен танц се претвори во трагедија (фото)

Професорка по балет има многу среќа што е се уште жива после лошиот пад на глава.

25-годишната Мили Сленет, ја предизвика нејзината сестра Рози за да видат кој ќе направи подобар потег во танцување за време на ручек кај нивните родители во Сиднеј за Божиќ.

После неуспешниот обид нејзиниот дечко не успеа да ја задржи и таа падна на глава и го скрши вратот.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...