Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

РЕТКА СНИМКА: Експлозија на метеор снимен на камера! (ВИДЕО)

На Интернет се појави видео од експлозија на метеор во областа Камчатка, Далечниот исток на Русија.

Видеото, снимено од очевидци, прикажува светкава точка на ноќното небо како се приближува кон хоризонтот, силен блесок, а потоа исчезнува.

Експертите велат дека станува збор за метеор, со дијаметар од 10 метри, чијашто експлозивна енергија била во опсег од 1-5 килоотони ТНТ. Настанот се случил на 10 јануари.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...