Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕВЕ КАКО ГОДИНИТЕ ГИ ПРОМЕНИЈА ПОЗНАТИТЕ (фото)

Како да беше вчера кога убавата и млада Анџелина Џоли ја играше улогата на Лара Крофт. Но, верувале или не, од тогаш поминаа скоро 20 години.

Ова нè направи љубопитни за тоа како изгледаат сега таа и другите познати личности кои беа славни во 90-тите, па затоа е направена оваа споредба на нивните настапи тогаш и сега.

Некои се промениле драстично со текот на годините, додека други направиле мали промени во нивниот изглед. Сепак, сè уште има некои што успеаја да останат скоро исти како порано.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Забава

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ често со своите фанови на социјалните мрежи споделува моменти од своето секојдневие, со што покажува како го поминува слободното време...