Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е дувлото на криминалот и корупцијата

СДСМ е дувлото на криминалот и корупцијата.

Крајно иронично е да излезе Николовски и Заев да говорат дека ќе се справат со криминалот и корупцијата, а тие ја спроведуваат.
СДСМ откако е на власт криминалот и корупцијата се навлезени во секоја пора во општеството.
СДСМ сега помпезно најавува борба со криминал, а ништо не направи на тоа поле. Напротив криминалот и корупцијата со СДСМ на власт цветаат.
Љупчо Николовски не може да води тело, министерство за борба со корупција бидејќи и тој е замешан во криминални афери.
Љупчо Николовски прво да расчисти со непотизмот во сопствените редови па потоа помпезно нека најавува борба со криминал.
Ако Николовски и СДСМ започнуваат со расчистување на криминалот и корупцијата нека започнат прво од себе и шефот Зоран Заев.

најчитани вести

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...