Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ќе се снима филм за Аца Лукас – ова се деталите

Пејачот Александар Вуксановиќ, односно Аца Лукас, за во иднина планира прво да пишува, а потоа да го прикаже својот живот, кој имаше многу подеми и падови.

– Тоа не е класична биографија со податоци, туку книга со приказни. Работиме и серија и филм. Јас сигурно нема да играм себеси. Ќе биде актер, но не некој што е познат. Сакам да биде некој за кој утре на улица ќе речете: Еве го Аце Лукас!, рече пејачот за Свет.

– Серијата ќе се базира на анегдоти, една анегдота, една епизода, бидејќи мојот живот е полн со комични и интересни приказни. Се разбира, и некои колеги ќе учествуваат во филмот, но ќе видиме како ќе го сториме тоа – додаде тој.

Иако многумина се надеваа дека овој проект ќе донесе досега непозната пикантност од животот на јавните лица за насловните страници, Аца вели дека засега никој не треба да се плаши од тоа што ќе биде прикажано.

– Ако мислите на тајните детали што би можел да ги откријам, можеби. Сè уште не знаеме дали ќе одиме од небо па се „до ребра“ или дали секоја случајност ќе биде случајна – заврши Лукас

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Македонија

Согласно Предлог-законот за попис, операцијата треба да се изврши од 1 до 21 април, а наградата за најлоша глума ќе се доделува на 24...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...