Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХАОС ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Најмалку 25 убиени во судир на полицијата со бандите!

Најмалку 23 лица беа убиени за време на викендот во судир меѓу полицијата и банди во главниот град на Венецуела, Каракас, според извештаите на медиумите и активисти за човекови права.

Крвопролевањето започна во петокот попладне со операција на две полициски единици – Специјалните акциони сили, познати како ФАЕС и единицата за специјални тактички операции, позната како УОТЕ – во населбата Ла Вега, преплавена од банди.

Продолжи во саботата, напиша активистот Марино Алварадо на Twitter, пренесува Ројтерс.

Според Алварадо, други активисти и извештај во „Ultimas Notisiasu“, весник за кој се верува дека е близок до владејачката Социјалистичка партија, се чини дека ниту еден полицаец не го загубил животот во конфликтот.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Начинот на кој гледате на работите ве открива каква личност сте, зарем не? Ние во суштина сме склони работите да ги гледаме од својата...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...