Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СТРАШНО: 22 годишник имал интимни односи со 12-годишно девојче и вели дека не ја силувал

Не ја силував, ние сме во сериозна врска, иако е девојче. Вака на сослушувањето пред српското обвинителство се правдал 22-годишниот M.M., градежен работник од ненаведено место на југот на Србија, кој е осомничен дека минатата година повеќепати обљубил 12-годишно девојче од град во истокот на земјата.

„Вистина е дека бевме интимни, но се беше на доброволна база. Ние се сакаме и сме заедно, наводно рекол обвинетиот и потврдил дека во текот на 2020 година повеќе пати имал сексуални односи со малолетното девојче.

Како што наведува извор за српски „Курир“, на работникот му е одреден триесетдневен притвор, зошто без разлика на неговите тврдења, законот е јасен дека секое дете под 14 години е незрело да донесе одлука дали ќе стапи во сексуални односи.

„Се предвидува казна од над 10 години затвор. Тој беше уапсен во саботата, откако соседите на девојчето пријавиле дека постојано ја гледаат со момче доста постаро од неа. Девојчето заедно со мајка ѝ беше однесена во болница на преглед, објаснил соговорникот за српскиот весник.

Мајката пред полицијата објаснила дека знае за љубовната врска на својата ќерка со 10 години постариот градежник.

„Таа се чудеше зошто М.М. е уапсен, зошто е фино момче со кое нејзината ќерка веќе подолго време се гледа и одлично им оди. Мајката нагласи и дека и прегледот на ќерката и апсењето се сосема одвишни, и дека не  е јасно зошто надлежните се мешаат зошто „љубовта меѓу нејзината миленица и момчето е искрена и вистинска, раскажува соговорникот запознаен со истрагата.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...