Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СКАНДАЛ: Саудискиот принц нуди 10 милиони за ноќ со Ким Кардашијан (ФОТО)

Јавната презентација на „финансиските тешкотии“ на американскиот рапер Кание Вест му донесе неочекувана понуда од младиот син и наследник на саудискиот крал Салман, принцот Мухамед.

Понудата гласи: 10 милиони долари за можноста да помине една ноќ со неговата сопруга, ријалити sвездата Ким Кардашијан.

Кание Вест создаде возбуда низ целиот свет уште во февруари, кога срамно објави на Twitter дека има 53 милиони американски долари личен долг.

Самопрогласениот „најголем уметник на сите времиња“ побарал помош од Марк Цукерберг, кому му побарал милијарда долари за да ја продолжи својата уметност. Тој исто така рече дека ќе биде подготвен да прифати пари од Лери Пејџ од Google или кој било друг богат добродетел.

Ниту еден милијардер не одговорил на неговото барање, но полицијата во Филаделфија не чекала туку понудила подадена рака и му понудила работа како полицаец. Доколку ја прифати оваа понуда, ќе ги отплати долговите во 3122 година, бидејќи тоа е платата на органите за спроведување на законот.

Сепак, раката на богатиот принц Салман исто така подаде рака.

Саудискиот министер за одбрана принцот Мохамад бин Салман даде контроверзна понуда за време на прес-конференција што може да ги реши финансиските проблеми на Кание Вест.

Моќниот принц, кој има проценето богатство од повеќе од милијарда долари, подготвен е да му плати на раперот 10 милиони долари за една ноќ со неговата сопруга.

  • Воопшто не ми е гајле за неговата музика или неговата облека, изјави принцот Мохамад пред новинарите, но неговата сопруга е богатство од непроценлива вредност. Со задоволство би платил 10 милиони долари или повеќе да поминам една ноќ со неа, рече принцот и го шокираше светот.

Ниту Кание Вест, ниту Ким Кардашијан се уште не реагирале на понудата, што веќе предизвика бурни реакции од различни феминистички организации.

Во интервју за CBS, портпаролот на мрежата на жени, Џејн Остин, ја нарече оваа понуда „навреда за жените ширум светот“, велејќи дека тоа покажува како жените сè уште се третираат како предмети во одредени делови на светот.

Националната организација на жените дури повика на протест, што ќе се одржи пред саудиската амбасада во Вашингтон, во сабота.

На принцот му помага и можниот развод на Ким Кардашијан и Кание Вест

Според некои информации добиени од новинарите на страницата „Page Six“, Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат по седум години брак. Се тврди дека „разводот е неизбежен“ за славната двојка, со тоа што Ким веќе ангажирала адвокат.

Медиумите шпекулираат дека парот ги поминал и празниците – дека Кание бил на неговиот ранч во Вајоминг, а Ким престојувал во Лос Анџелес.

  • Ким вели дека Кание ќе оди горе (во Вајоминг) за да можат да живеат одделно и да ги решаваат работите околу разводот во мир, изјави извор за „Page Six“.

Во меѓувреме, друг извор, близок до Кание Вест, нагласува дека музичарот прекинал контакт со целото семејство (Кардашијан). Тој не сака да има ништо со нив.

Сите овие нови информации се надоврзуваат на изјавите на Кание дека тој „се обидел“ да се разведе од Ким во 2018 година.

Во јули, славниот рапер објави на својот профил на Twitter: Се обидував да се разведам од Ким откако го запозна Мик во „Waldorf“, поради„ реформите во затворот “.

Се сметаше дека ова се однесува на состанокот со претставници на судството на кој присуствуваа Ким Кардашијан и раперот Мик Мил во ноември 2018 година.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Македонија

Согласно Предлог-законот за попис, операцијата треба да се изврши од 1 до 21 април, а наградата за најлоша глума ќе се доделува на 24...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...