10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Приведени двајца дилери на хероин од Кочани

На 11.01.2021 околу 16,30 часот во Кочани од полициски службеници од Полициска станица Кочани од слобода се лишени Е.А.(33) и А.А.(31) двајцата од Кочани, бидејќи по претходно обезбедена судска наредба, при извршен претрес во нивниот дом, пронајдени и одземени се пакувања хероин и пакувања марихуана, предмети и накит за кои постои основано сомнение дека потекнуваат од кривични дела „кражба“.По документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок.  

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести