Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нова шанса за Македонија: САД пријави 18 позитивни на КОВИД-19

Светското ракометно првенство во Египет почнува, а проблеми имаат екипите што треба да настапат на истото. Дел од нив мака мачат со заразени играчи со КОВИД-19, па бараат замени во последен момент. Но има и екипи кои чекаат повик во случај некоја репрезентација да се откаже поради проблеми со коронавирусот. Меѓу нив е и Македонија која е спремна да влезе како замена.

Во Бразил пријавија заболени од КОВИД-19 но се уште не се откажала, а и Соединетите Американски Држави имаат дури 18 позитивни на новиот коронавирус. И тоа пред почетокот на СП. Големи се шансите Американците да се откажат, па ние да влеземе на нивното место во групата Е каде се уште Норвешка, Австрија и Франција. Се чека потврда за заразените и одлуката на САД за настапот на Мундијалот.

Американците првиот меч во групата треба да го одиграат во четврток против Австрија.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас. Ви претставуваме една...