Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Милица Павловиќ емотивно раскажа: “Сакам да родам дете за себе..”

Пејачката истакнува дека во денешно време отсуство на партнер не е пречка за родителство.

Една од најатрактивните пејачки во едно интервју неодамна и е поставено прашање во врска со мајчинството. Како што истакнала Милица, би сакала да стане мајка.

– Мислам дека тоа не се планира. Тоа се чуствува кога ја имате вистинската личност покрај себе со која ќе посакате дете. Сакам убаво семејство. Во животот имав две личности кои беа 62 години во брак. Сакам да родам дете за себе. Партнер да, ако е вреден за тоа. Би сакала да имам дете и да му овозможам се што научив од својот дедо и баба. Го немам тој проблем.

– Познавам доста девојки кои не се во брак, дури и не се веќе со партнерот со кој имаат дете и живеат феноменално. Ништо не им фали. Детето им го исполнил животот. Мислам дека во 21 век тоа е во ред – рекла пејачката.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Македонија

Согласно Предлог-законот за попис, операцијата треба да се изврши од 1 до 21 април, а наградата за најлоша глума ќе се доделува на 24...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...