Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

КУЧЕ ВО БЕЛГРАД СО ДЕНОВИ ГО ЧЕКА ПОЧИНАТИОТ ГАЗДА – ОВАА ФОТОГРАФИЈА ИМ ГИ СКРШИ СРЦАТА НА СИТЕ (фото)

На социјалните мрежи кружи фотографија од трогателна сцена на која се гледа германски овчар кој не се поместува од натстрешницата на еден локал во Белград. Корисничката на Твитер која ја објавила фотографијата објаснува дека соседот кој му бил газда починал пред десетина дена и дека после тоа кучето најверојатно останало само. 

Кучето изгледа некако успеало од терасата да премине на натстрешницата и таму со денови си го чека газдата. За него во моментов се грижат соседите кои редовно му носат храна. 

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...

Забава

Начинот на кој гледате на работите ве открива каква личност сте, зарем не? Ние во суштина сме склони работите да ги гледаме од својата...