Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

И Марија Шерифовиќ имаше момче и беа заљубени, а еве како изгледа сега (фото)

Црногорскиот пејач Славко Калезиќ на домашната јавност и се претстави како емотивен партнер на поп пејачката Марија Шерифовиќ.

Ова е единствениот маж кој Марија во јавност го претстави како љубовен партнер. Нивната врска ја открија во 2008 година, а наводно се забавувале неколку месеци.

„Морам да се фокусирам на работата и не сакам да се занимавам со било кого. Љубовта на далечина едноставно не издржа“, кажа Марија.

Славко потоа во 2013 година учествуваше во музичкото натпреварување „Икс Фактор“, тој најпрво учествуваше како натпреварувач, а потоа и како водител.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Забава

Начинот на кој гледате на работите ве открива каква личност сте, зарем не? Ние во суштина сме склони работите да ги гледаме од својата...

Забава

Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори душата Учесничка во Парови, Драгана Мирковиќ под дејство на алкохол решила да ја отвори...