1 C
Skopje
четврток, април 8, 2021
spot_img

ДОБРИ ВЕСТИ: Чешка се откажа, Македонија оди на Светско првенство!

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка.

Најновата информација дека оваа селекција нема друг избор, освен да се откаже поради Ковид-проблеми. Македонија во овој случај ќе биде во групата Г заедно со Египет, Шведска и Чиле.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,321FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести