Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА: МИЛЕНА ИМАЛА ДВАЈЦА ВО ИСТ ПЕРИОД, ОСТАНАЛА ТРУДНА ОА РЕШИЛА ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО УБИСТВО

Милена Кабау, 25-годишна Молдавка е во притвор откако на една приватна предновогодишна забава отрула две момчиња. Станува збор за нејзини поранешни момчиња, заради кои на почетокот од 2020 година морала да абортира. Оваа девојка ја имала таа несреќа да забремени во време кога била во паралелна врска. 

Кога им кажала дека е трудна двајцата и го завртеле грбот и не сакале да се ја прифатат можноста за најголемата обврска во животот.

Периодот пред, за време и по абортусот на Милена тешко и паднал, пред се, психички и морала да оди кај психијатар. Откако пријателка и кажала дека бившите ќе и се појават на иста забава, Милена решила да делува, односно да ги отруе. 

Но не сметала на тоа дека аптекарката во чиј објект го купила недозволениот препарат ќе го слушне нејзиниот телефонски разговор. Во тој разговор Милена некому всушност му ја открила својата намера. Жената после два дена дознала што се случила, собрала „2 и 2“ па ја пријавила.  Околу 20 гости кои биле на забавата биле повикани на разговор, но никој не се посомневал во неа. Сепак, камерите во аптеката откриле дека таа е првата осомничена и била приведена. На разговорот во полиција ја признала својата постапка, но рекла дека немала намера да ги убие туку „само малку да ги здоболи стомакот“, како нејзе пред една година. Момчињата имале многу среќа и поминале само три дена во болница. 

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Тајлен Блондо стана позната како девојка која беше фотографирана за насловната страница на „Vоgue“ на десетгодишна возраст, а таа фотографија крена голема прашина, бидејќи...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...