Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НОВА ХИТ СЕ*С ПОЗА ЗА МАКСИМАЛНО УЖИВАЊЕ

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас.

Ви претставуваме една што ги комбинира обете работи!

Позата наречена „вампир“ е нов хит во светот, а ја дизајнираше компанијата „Lovehoney“, која произведува сексуални играчки и помагала, како и долна облека.

Позата се изведува на два начина.

Во мисионерската варијанта, жената лежи на грб со нозете во воздух, а мажот потпрен на рацете продира одозгора. „Клучот“ е што тој мора да и го лиже или грицка вратот, како вампир!

Во друга варијанта, мажот седи додека жената е над него, тие се цврсто прегрнати и се лижат или грицкаат едни со други на вратот.

„Оваа поза е особено актуелна меѓу љубителите на хорор филмовите, но и во пресрет на Ноќта на вештерките. Клучно е што не е тешко да се гарантира задоволство за двајцата партнери, како и одлична контрола на брзината и длабочината на пенетрација “ се наведува од компанијата.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...