Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еден американски студент беше снимен како пие два литра Џек Даниелс за само 18 секунди (ВИДЕО)

Еден американски студент стана „хит“ на интернет откако беше снимен како пие два литра Џек Даниелс за само 18 секунди.

Видеото со  19-годишниот студент, е снимено за време на студентска забава каде се гледа студентот на Универзитетот во Канзас како пие 1,7 литри алкохол од шише.
И покрај што толпата девојки кои биле на забавата викаа да не го прави тоа, студентот по биологија го отвори капачето од шишето и без престан го испи шишето со алкохол.

Многу корисници на социјалните мрежи ја критикуваа неговата постапка, но тој успеа да го направи тоа за само 18 секунди.

https://www.dailymail.co.uk/embed/video/2328860.html

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Тајлен Блондо стана позната како девојка која беше фотографирана за насловната страница на „Vоgue“ на десетгодишна возраст, а таа фотографија крена голема прашина, бидејќи...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...