Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДРАМА: Имам две девојки, едната мисли дека сум на работа, другата дека се разведувам..

Да се биде во лош брак и не е некоја реткост. Како што не е рткост да се има љубовник или љубовница.

Но, колку нив ги познавате дека водат двоен живот и тоа буквално?

Еден 45 годишен се обратил до психотерапевтката Деидер Сандерс со намера да побара совет. Тој објаснил дека се наоѓа во катасрофална ситуација и дека не знае што да прави.

“Живеам во потполна лага. Оваа година за мене мора да биде поразлична. Водам двоен живот и во текот на неделата живеам со својата девојка и нашите два сина кои имаат три и две години, а секој втор виденд ја посетувам сопругата и нашата десетгодишна ќерка. Ниедна не ја знаат вистината и под голем стрес сум“, напишал 45 годишниот маж.

Вели дека 15 години е несреќно оженет, но дека и двајцата се сретнуваат од култура во која разводот е неприфатлив. Тој и сопругата уште на почетокот на бракот, сватиле дека имаат големи проблеми. Мислеле дека тие ќе се решат кога на свет ќе дојде дете, но тоа не се случило. Тој нашол работа 320 километри далеку, за тензиите во нивниот дом да се смират.

“Бев осамен во текот на неделата, и почнав да барам девојки на интернет. Запознав една невероватна жена и кога го роди синот почнав да живеам со неа. Таа мисли дека се разведувам, што е далеку од вистината. Се чуствувам заробен во лаги“, напишал и прашал дали треба да се разведе од жената и да ризикува семејстрвото да се откаже од него.

“Што и да одлучете вие, некој ќе биде повреден, но имајте на ум дека тајните во семејството секогаш ќе бидат откриени. Вашата ќерка ќе почуствува напнатост мегу вас и нејзината мајка, а за децата нема полошо да ги гледаат родителите како остануваат во токсична врска. Доколку вие и сопругата можете да се разделете, двајцата имате шанса да пронајдете среќа. Најдете момент на сопругата да и соопштете дека вака повеќе не можете. Тогаш ќе можете да и признаете на својата девојка и да продолжете да живеете со неа“, одговорила Деидер.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Тајлен Блондо стана позната како девојка која беше фотографирана за насловната страница на „Vоgue“ на десетгодишна возраст, а таа фотографија крена голема прашина, бидејќи...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...