Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

РАБОТА: Ве очекуваат предизвици и неуспеси во областа на комуникацијата. Тврдоглаво држете се до вашите ставови и не земајте предвид различни мислења. Колегите одбиваат да соработуваат со вас.

ЉУБОВ: Многу размислувате и фантазирате за сочувството. Проблемот е во тоа што сте многу пасивни, додека другата страна е срамежлива и несигурна. Од овие причини, нема напредок во врската.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е многу слаб. Неопходно е да се заштитат од студ, студено време, пијалоци … Респираторните органи, синусите и бубрезите се прилично чувствителни. Потребна е претпазливост во сообраќајот.

БИК

РАБОТА: Имате прилично реален, одговорен и прагматичен пристап кон деловните обврски. Ве интересира само стабилна деловна соработка и работни места што носат сигурен профит.

ЉУБОВ: Постои презаситеност со течната врска. Држете се на дистанца во смисла дека не започнувате никаква комуникација со вашиот партнер. Се надевате дека му е јасно дека не ве интересира врската.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот став кон здравјето е многу одговорен. Грижете се за здрава исхрана. Покрај тоа, вие сте физички активни, што ви помага да го зајакнете имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Завршувате деловен проект на кој работите подолго време. Имаше многу предизвици, тешкотии, проблеми, одложувања, па затоа ве радува што една болна фаза завршува.

ЉУБОВ: Ве чека нов познаник. Она што ви се случува е љубов на прв поглед. Имате впечаток дека сте ја чекале оваа личност, односно дека другата страна е вашата сродна душа.

ЗДРАВЈЕ: Ако сте на терапија, тоа дава добри резултати и се чувствувате подобро. Главата е чувствителна, па може да страдате од главоболки или да имате треска.

РАК

РАБОТА: Има неповолен период на работа, затоа нема позитивни промени. Бизнисот е во ќор-сокак, а вие не сте во можност да го започнете или да најдете друга работа.

ЉУБОВ: Вие сте свесни за проблемите во бракот. Кој знае колку пати чувствувате дека вашиот сопружник не се грижи за вас. И покрај тоа, се однесувате како да е сè во ред и му се посветувате на вашето семејство.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба не е најдобра. Вие сте многу чувствителни и можно е поширок спектар на проблеми. Многу е важно да се грижите за органите за дишење и да се заштитите од студот.

ЛАВ

РАБОТА: Вашата самодоверба е мала. Постојат многу тешкотии на работа што не успевате да ги решите. Се чувствувате лошо поради тоа. Вакви работи досега не ви се случиле.

ЉУБОВ: Другата половина, како вас, е целосно јасна дека врската го изгубила целото значење. Емоциите ги нема во двајцата. Врската ја завршувате знаејќи дека е најдобра за секого.

ЗДРАВЈЕ: Постојат хронични проблеми со коските. Не само што ве боли, туку и вашата подвижност е доста слаба. Постои можност или да се зацврстите или да се повредите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте доста загрижени за ситуацијата на работа. Се чини дека не можете да направите скоро никаква обврска правилно поради тешкотии. Единственото нешто што можете да направите е да соработувате со странци.

ЉУБОВ: Толку сте преокупирани со деловни проблеми што немате време или интерес за емоционалната сфера. Кога ќе ги решите деловните проблеми, љубовта ќе биде следна.

ЗДРАВЈЕ: Респираторните органи се прилично чувствителни. Во принцип, вашиот имунитет е многу слаб, па затоа е најдобро да го зајакнете. Топлите пијалоци и витамини ќе ви помогнат во овој период.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Работата се одвива нормално, без потешкотии и одложувања. Резултатите од работата се солидни. Финансиите се стабилни. Се чувствувате добро на работа.

ЉУБОВ: Не сте сигурни дали емотивниот партнер е вистинската личност за вас. Наместо отворено да разговарате со вашиот партнер за тоа што ве мачи, вие ги чувате сомнежите за себе.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Имате доволно одмор и користите препарати со цел да го зачувате имунитетот, што дава одлични резултати. Имате сериозен и одговорен став кон вашето здравје.

СКОРПИЈА

РАБОТА: И покрај вашите сомнежи, соработката со странски соработници се развива на заедничко задоволство. Доколку имате какви било правни проблеми ги решавате во текот на денот.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Ви обезбедува емоционална и материјална поддршка што ви треба во овој период. Без негова поддршка би било тешко за вас.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето не е најдобро и упорно избегнувате да покажувате одговорност кон себе. Ако сте маж, можни се проблеми поврзани со урогениталниот тракт.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Имате прилично реален и прагматичен пристап кон обврските. Вие сте амбициозни. Сакате да постигнете успех, но за вас е многу важно да бидете придружени со материјална корист.

ЉУБОВ: Среќни сте како изгледа врската. Вашата сакана личност изгледа солидна, сигурна, реална … Имате впечаток дека можете да и се потпрете на неа во секое време и тоа ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Се чувствувате навистина добро. Имате одговорен однос кон здравјето, затоа правите се што е во ваша моќ да бидете здрави и успевате во тоа.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Очајни сте поради хаотичната ситуација на работа. Се обидувате да воведете малку ред, да започнете бизнис, да постигнете нова соработка, да ги решите проблемите, но немате успех во тоа.

ЉУБОВ: Една сакана минува низ фаза на лична криза, а вие се обидувате да и помогнете. Внимателно ја слушате приказната за нејзините сомнежи и се обидувате да и ја подигнете самодовербата.

ЗДРАВЈЕ: Ситуацијата на работа не е опуштена, а партнерот е негативен. Поради мноштвото негативности, главата почнува да ве боли. Треба да се изолирате и да се одделите од проблемот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Работните места поврзани со издаваштвото, медиумите и високото образование се развиваат одлично. Се обидувате повторно да внесете некои новини со цел да го модернизирате процесот на работа.

ЉУБОВ: Ја прекинувате емотивната врска. Го достигнавте нивото што ниту вие, ниту вашиот партнер немате што да си кажете. Прилично необично за вас, но не сакате да останете пријатели.

ЗДРАВЈЕ: Областа на сообраќај е доста слабо претставена. Несреќа е можна поради лоши временски услови, како што се мраз или ваша состојба, во смисла на замор, нервоза, слаба концентрација.

РИБА

РАБОТА: Вие сте целосно задоволни од деловната состојба. Уживате во вашата работа, обожавате да работите, многу сте енергични, па ги правите сите деловни планови на време.

ЉУБОВ: Имате многу разбирање за брачниот другар. Тој ви изгледа прилично напнат. Му давате простор и време само за себе, затоа што верувате дека му одговара во овој момент.

ЗДРАВЈЕ: Имате одговорен однос кон здравјето. Направете сè што е во ваша моќ да го зачувате. Вие ги применувате методите на алтернативна медицина со цел да го зачувате вашето здравје.

најчитани вести

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Начинот на кој гледате на работите ве открива каква личност сте, зарем не? Ние во суштина сме склони работите да ги гледаме од својата...

Свет

Повеќе од 230 милиони луѓе во Европа живеат во земји под целосна национална блокада. Светската здравствена организација ги повика европските земји да сторат повеќе...

Забава

Тајлен Блондо стана позната како девојка која беше фотографирана за насловната страница на „Vоgue“ на десетгодишна возраст, а таа фотографија крена голема прашина, бидејќи...