Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Вики Миљковиќ брутално искрена:„Не можеш да бидеш успешен, ако не си бил сиромашен!“

Гостите на Сања Маринковиќ во емисијата „Магазин ин“ открија многу работи за себе.

„Не постои успешен човек, кој барем еднаш не банкротирал. Сите во животот сме имале тешки проблеми, падови и успеси, јас минав многу работи, но тоа на моето лице не се забележува. Сите доаѓаме до таа ситуација, само за тоа не треба да се зборува, туку треба да се држи главата горе“, вели Вики Миљковиќ.

„Не можеш да бидеш успешен, ако не си бил сиромашен. Сиромашниот се труди да успее, сите сме биле сиромашни и станавме тоа што денес сме благодарение на трудот. Затоа никогаш не треба да се плашат сиромашните дека еден ден ќе бидат богати и успешни“, порача пејачката.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...