Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

29 санкции за брзо возење во Крива Паланка

На подрачјето на ОВР Крива Паланка во текот на вчерашниот ден (09.01.2021) преземени се засилени мерки и активности во областа на сообраќајот и констатирано е дека 29 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, а двајца управувале возила пред да се стекнат со право за управување на моторно возило. И во наредните денови продолжуваат засилените контроли со цел да се обезбеди поголема безбедност на патиштата.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...