Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Чупиќ не мрда никаде, Вардар 1961 преговара за нов договор!

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од главните мотори на „црвено-црните“ во изминатите години.

Токму феноменалните партии, прво беа причина да добие повик од Лино Червар за СП во Египет, а потоа да се најде на мета на бројни европски клубови. Пред месец дека беше најавено заминување на Чупиќ на крајот на сезоната, а од вчера излегоа информации дека Кил го сака уште во февруари.

СПОРТМЕДИА дознава дека Чупиќ останува до крајот на сезоната во „црвено-црниот“ дрес, а дека раководството на клубот веќе преговара за ново продолжување на соработката. Покрај единствениот македонски претставник во ЛШ, за хрватскиот ракометар притиска и ППД Загреб, а претходно конкретна понуда испрати и Мешков Брест.

Чупиќ во Вардар дојде во 2016 година од таборот на Келце, освои две шампионски титули во ЛШ со македонскиот тим, како и бројни домашни и СЕХА-титули.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...