Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕЦА СЕ НАЛУТИ И РАСПАЛИ: “Не знам зошто осудуваат..”

Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ гостуваше во утринска програма каде што зборуваше за ситуацијата на сцената во ек на пандемијата на вирусот, но и за финансиите на кои се жалат многумина.

„Оваа година ќе остане запаметена по добро за мене затоа што добив внук. Но, на глобално ниво оваа година не постои. Јас прележав корона и за среќа бев асимптоматска“, вели Цеца.

„Не знам зошто осудуваат, сите живееме од пари, сите работиме за пари. Имаме трошоци, како и секој нормален. Луѓето ја мерат сцената со луѓето кои имаат големи капацитети. Останаа многу гранки од уметноста кои се загрозени. Се случи на многу луѓе кои се во кредити“, објаснува пејачката.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

Елизабет Харли редовно објавува провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, докажувајќи повторно и повторно дека на 55 години изгледа божествено. Таа неодамна позираше...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....