Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Најпопуларниот млад пар во регионот раскина – фановите шокирани (фото)

Веста за раакинувањето на Анѓела Игњатовиќ Праскица и Михајло Веруовиќ Војаж ги потресе тинејџерите, но и многу постари луѓе.

Иако тие беа примери и идоли на многу млади луѓе, се шпекулира дека тие двајца ставиле крај на нивната љубов. Досега тие не коментираа ништо во медиумите.

Како што пишува „Блиц“, раскинувањето се случило пред Нова година, која требаше да ја прослават заедно.

– Планираа да уживаат во пречекот на 31 декември во познат хотел во главниот град, но дојде до пресврт. Иако првенствено ја добија цената на најлуксузната соба по пониска цена, двајцата ја откажаа резервацијата во последен момент – раскажа за „Блиц“ добро информиран извор и продолжува …

– Веднаш се дозна дека имало некаков хаос меѓу нив. Тие не се појавија во хотелот за Нова година, па сите околу нив почнаа да се сомневаат дека нешто не е во ред со нив. Тие вешто ги криеја расправиите и мислеа дека ќе можат да поправат сè, но тоа не се случи – вели изворот и додава дека и самата двојка сè уште не е сигурна дали нивната врска е во сериозна криза, односно прекината.

Фото: printscreen instagram Војаж.мп3

Фото: printscreen instagram Војаж.мп3

Тие ги избришаа сите споделени фотографии на своите Инстаграм профили, кои со задоволство ги споделуваа со фановите и покажуваа колку се грижат едни за други.

Токму нивниот потег предизвика лавина коментари на социјалните мрежи заради кои се шпекулира дека популарниот пар раскинал.

Фановите се разочарани, а една фан страна објави дека што и да се случи, дека тие како фанови треба да бидат им поддршка на Војаж и Праскица во овој момент.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....

Забава

Атрактивната балканска пејачка Сандра Африка им се обрати на нејзините фанови во прекрасно издание, а многумина останаа без коментар. Сандра им ги честиташе празниците...