Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Кире и Столе на „готовс“ за СП (ФОТО)

Македонската ракометна репрезентација и натаму ја чека целосната разврска со случајот Чешка, која има бројните позитивни ракометари на Ковид-19 пред стартот на СП, кој е закажан за 13. овој месец. Одигравме две пријателски средби против Чиле, и двете ги добивме.

Селекторот, Данило Брестовац од пред два дена повика и поискусни ракометари доколку се случи да добиеме покана за Мундијалот.

Во СЦ „Јане Садански“ беа капитенот, Кирил Лазаров и Стојанче Стоилов, двајцата не играа денеска, но затоа се подготвени и тоа како да го облечат „црвено-жолтиот“ дрес и да настапат на уште едно големо натпреварување.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....