Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДРАМА: Побегна младоженецот па невестата се омажи со гостин на свадбата

Невеста од Индина била принудена да се омажи за гостин на сопствената свадба, откако младоженецот во последен момент се премислил и избегал од венчавката. Бизарниот инцидент се случил минатиот викенд, а како што пренесуваат медиумите младоженецот избегал од свадбата заради љубовницата. Наводно таа му се заканувала дека ќе дојде на свадбата и ќе направи сцеба, па тој за да одбегне скандал во последен момент решил да не се жени.

Невестата и нејзиното семејство биле очајни заради се, па роднините веднаш тргнале во потрага по соодветен маж за оставената невеста. Набрзо нашле момче кое било спремно да се ожени и да ја спаси од срамот. Семејствата биле среќни и веднаш дале благослов, па венчавката била обавена. Со младоженецот бегалец не е познато што се случува. 

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Спорт

Иван Чупиќ има договор со Вардар 1961 до крајот на оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец иако има 34 години игра одлично, тој е еден од...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....