Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Дарко Лазиќ имаше ужасна година – Заглави во долгови, го загуби татко му, а потоа му се случи ова!

Пејачот Дарко Лазиќ зад себе ја остава бурната 2020 година, во која му се случија некои убави, но и многу лоши работи.

Дарко на почетокот на годината замина на операција за намалување на желудникот за да се ослободи од вишокот килограми.

На тој начин, во 2020 година загуби повеќе од 70 килограми, а неговиот изглед цела година беше тема на разговор.

„Килограмите му претставуваа голем проблем, сам бараше начин како да се ослобди од нив. Терапијата не помогна, а движењето му беше отежнато. Освен тоа, крвната слика не беше најдобра и се закануваа нови проблеми“, објаснува пријател на Лазиќ.

За сите други проблеми прочитајте ТУКА.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

Елизабет Харли редовно објавува провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, докажувајќи повторно и повторно дека на 55 години изгледа божествено. Таа неодамна позираше...

Забава

На социјалните мрежи се појави урнебесен оглас каде што едно лице бара придружничка за инает на неговата поранешна девојка. Момчето нуди да ја носи...

Забава

Пејачката Милица Тодоровиќ во моментов е во својот дом со своите најблиски, а таа не крие дека во следниот период сака да стане мајка....