Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

133 санкционирани возачи во општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на општина Центар изречени се вкупно 133 мерки, од кои девет за возење без возачка дозвола, девет за техничка неисправност и нерегистрирани возила, 12 за користење на мобилен телефон …

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.  

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...