Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ќерката на славниот фудбалер направи Корона забава и предизвика ХАОС – Интервенираше полицијата!

Во целиот свет, дури и во Велика Британија, за новогодишната ноќ важеа ограничувачки правила.

Не беше дозволено да се собираат голем број луѓе, дури ни во куќи или станови. Но, многумина беа привлечени од желбата да слават, па ги прекршија правилата. Меѓу нив е и 19-годишната Алисија, ќерка на легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс.

Алиша организираше забава за нејзините пријатели во куќата на нејзиниот татко. Не е познато кој е послабо облечен, но она што и пречеше на јавноста беше нивната рамнодушност кон фактот дека некои од нив може да бидат заразени со коронавирус.

Забавата била толку добро организирана во тајност што никој од соседите не забележал ништо. Сепак, желна за слава и лајкови, Алисија започна да објавува фотографии на Instagram. Ова најпрво го привлече вниманието на соседите и пријателите на Сколс, кои го пријавија случајот во полиција, која набрзо упадна во вилата.

Очигледно Пол и неговата сопруга Клер не биле присутни таа вечер во куќата во Олдам.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...