Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ШОКАНТНО: Познат Диџеј избоден со нож!

Светски познатиот диџеј Џозеф Каприати завршил во болница откако бил избоден со нож, и тоа од страна на неговиот татко. Според изворите, Каприати и татко му се скарале, а во караницата 60-годишникот си го избодел синот со кујнски нож. 

Каприати по инцидентот бил хоспитализиран, а татко му е уапсен и се товари за обид за убиство. Диџејот инаку живее во Шпанија, но откако почна пандемијата со Ковид-19 се вратил во родното место во близина на Наполи. 

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Елизабет Харли редовно објавува провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, докажувајќи повторно и повторно дека на 55 години изгледа божествено. Таа неодамна позираше...

Македонија

Божиќ е највеселиот празник и се слави три дена. Се празнува како денот на раѓањето на Исус и се прославува на 7-ми јануари. Овој ден...