Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШОКАНТНА СНИМКА ОД ГРАБЕЖ НА БАНКА ВО БЕЛГРАД (видео)

Непознат разбојник околу 17 часот со закана за пиштол ограбил филијала на банка на булеварот Крал Александар во Белград.

На социјалните мрежи се појави снимка од надзорна камера, на која се гледа како маж со заштитна маска и син ранец во рацете влегува во гранката. Кога се приближил кон шалтерот, од ранецот извадил пиштол и им се заканил на уплашените вработени во банката, а потоа, според „Пинк“, украл околу 23.000 евра.

После тоа, тој побегнал во непознат правец. Според неофицијални информации, на едно лице му се слошило при грабежот. Истрагата е во тек.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...