Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: СЕ УРНА БОИНГ 737 СО ПОВЕЌЕ ОД 50 ПАТНИЦИ (видео)

Патнички авион боинг 737 во кој имало повеќе од 50 патници, исчезнал од радарот додека летал над морето. Се се случувало на само неколку минути после полетувањето од Џакарта, пренесува Дејли меил.  

Авионот од компанијата Srivijaia Air патувал од Џакарта за Понтианак во Индонезија, а се урнал од висина од околу три километри за помалку од една минута.

– Повеќе од 50 патници загинаа во авионска несреќа близу Џакарта, јавија локалните медиуми.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Македонија

Избраниот Претседател Џо Бајден : нашата демократија е нападната ! Сцените од капитол не ја одразуваат вистинската Америка. Тие не покажуваат кои сме навистина...

Забава

Елизабет Харли редовно објавува провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, докажувајќи повторно и повторно дека на 55 години изгледа божествено. Таа неодамна позираше...