Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВАА СЛИКА ОТКРИВА МНОГУ: Тоа што прво ќе го забележите ве открива какви сте

Начинот на кој гледате на работите ве открива каква личност сте, зарем не? Ние во суштина сме склони работите да ги гледаме од својата индивидуална перспектива и тоа е она што не разликува од другите. Што всушност гледате на сликата?

Постар пар

Ако прво забележавте постар пар, тогаш имате поширок поглед на животот. Не се заглавувате во тривијалности и секогаш на животот гледате од птичја перспектива. Заради тоа вие повеќе сте стратег и би биле добри во менаџерски улоги таму каде што гледате поширока слика. Вие сте добри во планирањето и не се бавите со микро управување.

Двајца мажи во преден план и жена во позадината

Ако веднаш забележавте три лица, две во преден план и жена во позадината тогаш вашето внимание кон деталите е неверојатно. Внимавате на нијансите кога другите ни самите не знаат дека тие постојат. Секојдневно набљудувате (луѓе, места или предмети) и тешко дека постои нешто што може да помине покрај вас, а да не ви привлече внимание. Вие сте личност која добро ги планира работите до детаљ, а некој дури за вас може да каже и дека сте опседнати со детали.

најчитани вести

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Елизабет Харли редовно објавува провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, докажувајќи повторно и повторно дека на 55 години изгледа божествено. Таа неодамна позираше...

Македонија

Избраниот Претседател Џо Бајден : нашата демократија е нападната ! Сцените од капитол не ја одразуваат вистинската Америка. Тие не покажуваат кои сме навистина...