Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕВЕРОЈАТНО: ТВИТЕР ГО ИЗБРИША ДОНАЛД ТРАМП!

Твитер го суспендираше претседателот Доналд Трамп од својата платформа, соопшти компанијата.

„По внимателно разгледување на неодамнешните твитови од сметката @realDonaldTrump и контекстот околу нив, трајно ја суспендиравме сметката поради ризик од понатамошно поттикнување насилство“, објави Твитер.

Освен налогот на Трамп избришани се и голем број од неговите соработници и подржувачи.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...