Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Во невремето заглави и Рајо на Столе Димитриевски, неговите соиграчи туркаа автомобили (ВИДЕО)

Од Шпанија ни пристигнуваат најразлични видео-записи од снежната бура која ја зафати оваа земја. Аеродромите се затворени, а патиштата непроодни. Нема некој што не заглави. На овој список се најде и Рајо Ваљекано за кого настапува македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, кој со автобус тргна за Бургос за дуелот со Мирандес.

Рајо не успеа да пристигне поради хаосот, па дуелот ќе се игра во недела. Додека патуваше експедицијата на тимот на репрезентативецот се соочие со големи проблеми, голем број на автомобили беа заглавени на автопатот, па тие мораа да ги туркаат за продолжат кон крајната цел.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...