4 C
Skopje
среда, април 7, 2021
spot_img

Во невремето заглави и Рајо на Столе Димитриевски, неговите соиграчи туркаа автомобили (ВИДЕО)

Од Шпанија ни пристигнуваат најразлични видео-записи од снежната бура која ја зафати оваа земја. Аеродромите се затворени, а патиштата непроодни. Нема некој што не заглави. На овој список се најде и Рајо Ваљекано за кого настапува македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, кој со автобус тргна за Бургос за дуелот со Мирандес.

Рајо не успеа да пристигне поради хаосот, па дуелот ќе се игра во недела. Додека патуваше експедицијата на тимот на репрезентативецот се соочие со големи проблеми, голем број на автомобили беа заглавени на автопатот, па тие мораа да ги туркаат за продолжат кон крајната цел.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести