Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОГНЕН АМИЏИЌ ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАН СО ВОСПАЛЕНИЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

27, October, 2020, Belgrade - Shooting Amig Show on TV Pink in Simanovci. Ognjen Amidzic. Photo: Antonio Ahel/ATAImages27, oktobar, 2020, Begrad - Snimanje tv emisije Amig Show na televiziji Pink u Simanovcima. . Photo: Antonio Ahel/ATAImages

Познатиот музичар и водител Огнен Амиџиќ е примен во болница поради воспаление на белите дробови, но, како што рекол, му бил направен ПЦР тест и немал корона вирус. 

– Добро се чувствувам. Во болница сум затоа што лекарите сакаат да ја следат мојата состојба, рекол Амиџиќ. 

Тестот на Огнен е негативен, а неговата сопруга Даниела која веднаш се тестирала се уште го чекала резултатот.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Како да не било доволно што извршил прељуба, овој Британец се најде во голема неволја затоа што имал врска со мајката на неговата девојка!...