7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ОГНЕН АМИЏИЌ ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАН СО ВОСПАЛЕНИЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Познатиот музичар и водител Огнен Амиџиќ е примен во болница поради воспаление на белите дробови, но, како што рекол, му бил направен ПЦР тест и немал корона вирус. 

– Добро се чувствувам. Во болница сум затоа што лекарите сакаат да ја следат мојата состојба, рекол Амиџиќ. 

Тестот на Огнен е негативен, а неговата сопруга Даниела која веднаш се тестирала се уште го чекала резултатот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести