Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕВЕРОЈАТНО: ДВЕ КУЧИЊА КОИ НЕ СЕ ВИДЕЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ КОМУНИЦИРААТ ПРЕКУ ВИДЕО

Видео, објавено од „Дејли меил“, прикажува две кучиња кои комуницираат и се радуваат едно на друго, бидејќи не се видени веќе некое време .

Кучето Јакс, кое сега живее во Манитоба, Канада, беше снимено додека лае и завива за време на видео-разговорот со неговиот другар по име Бриди.

Јакс и Бирди, кој е кучето на мојата ќерка, се најдобри пријатели, но кога заминаа ќерка ми и Бирди, многу си недостигаат, изјави сопственикот на Јакс за „Дејли меил“.

За време на видеото од 12 секунди, се гледа како Јакс гледа право кон таблетот каде се појавува неговиот пријател Бриди.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...