Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Кристијан Голубовиќ скршен со солзи на лицето – како никогаш предходно!

Кристијан Голубовиќ во Задруга 4 се расплака откако му пристигна емотивно писмо од сопругата Ивана.

Сопругата на Кристијан му испрати подароци за Божиќ, писмо, но и цртеж од нивната ќерка Вера, која ја бараше пред неколку дена.

Кристијан плачеше додека го читаше писмото, а набрзо му се приклучи цимерот Чорба, па Голубовиќ му прочита дел од писмото.

„Ние сме некои кои веруваат и го слават Божиќ и сите големи празници. За нас Нова година не претставува ништо. Мир Божји, Христос се роди. Среќен Божиќ, ти посакуваат Вера и Цоца со мама Ивана. Останатото ќе дојде кога ќе биде потребно. Поздрав од најубавиот град…“, пишува меѓу другото во писмото.

 

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Ана Кораќ е позната по тоа што сака да се појавува во жешки изданија на социјалните мрежжи. Поранешната учесничка во реалити шоуто Задруга се...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...