Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Исчезна Кајри Ирвинг, никој не знае каде е!

Како што пренесуваат медиумите во САД, исчезнал Кајри Ирвинг, никој не знае каде е ѕвездата на Бруклин Нетс, еден од најдобрите играчи во НБА. Сите во клубот знаеја дека нема да сметаат на Кевин Дурент на дуелот против Филаделфија, но никој не препоставуваше дека ќе го нема ниту Ирвинг. Кога кошаркарите се собрале во салата него го немало. Залудни биле телефонските повици и пораки на тренерот Стив Неш.

Навистина не знам каде е Кајри. Мислам на него и посакувам тој да биде добро. Веројатно неговото исчезнување е од лична причина“ изјави Стив Неш.

И покрај неиграњето на Дурент и Ирвинг, Бруклин Нетс сепак славеше победа над Филаделфија со 122-109.

Се шпекулира дека Кајри Ирвинг сам си земал неколку слободни денови поради неговото ментално здравје, причините биле последните настани во САД, врзани со влегувањето на Трамповите приврзаници во Капитол.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Забава

Како да не било доволно што извршил прељуба, овој Британец се најде во голема неволја затоа што имал врска со мајката на неговата девојка!...