Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО: Пијана жена паѓа од брод во Калифорнија (видео)

Овој  е моментот кога жена паѓа од задниот дел на бродот закотвен во Калифорнија.

Таа е снимена додека се обидувала да оди, но изгубила рамнотежа и паднала во водата.
Лицето што го снимаше инцидентот продолжи да документира што се случува додека луѓето од бродот истрчаа да и помогнат.

За среќа на жената, некои луѓе што се наоѓаа во главната кабина на бродот кога слушнаа дека нешто падна излегоа да проверат што се случува.

За кратко време успеале да ја извлечат од водата.

Според описот на видеото, жената имала испиено многу, и се обидувала да ја одржи рамнотежата“.

Таа е снимена додека се обидувала да оди, но изгубила рамнотежа и паднала во водата.
Лицето што го снимаше инцидентот продолжи да документира што се случува додека луѓето од бродот истрчаа да и помогнат.

За среќа на жената, некои луѓе што се наоѓаа во главната кабина на бродот кога слушнаа дека нешто падна излегоа да проверат што се случува.

За кратко време успеале да ја извлечат од водата.

Според описот на видеото, жената имала испиено многу, и се обидувала да ја одржи рамнотежата“.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9121669/Woman-tumbles-boat-California.html?ico=embedded

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно...

Македонија

Фрустрациите од губењето на водечкото место меѓу опозициските политичари од лидерот на Левица Димитар Апасиев, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги демонстрира со панични реакции и...